U susret Uskrsu

U četvrtak,10.4. su učenici PŠ Pridvorje imali integrirani dan na temu Uskrs. Taj dan su školu posjetili gđa. Nike (Nine) Cikut (85), prabaka naših učenika i gospar Niko Veselić iz Pridvorja. Gđa Nine je pričala o običajima za Uskrs u doba njezinog djetinjstva. Učenici su postavljali pitanja i uvidjeli razlike i sličnosti u običajima od onda i sada. Posebno ih se dojmila prezentacija izrade palmica za blagoslov koju im je prezentirao gdin. Niko Veselić. Svaki učenik je dobio priliku naučiti kako se to radi i sudjelovao u izradi svoje palmice. Na satu likovne kulture su bojali pisanice, a na satu hrvatskog jezika obradili prigodnu priču vezanu za Uskrs. Dan je protekao u ugodnom druženju, veselju i učenju nastavnih sadržaja na zabavan način. Zahvaljujemo se gdji Niki Cikut i gdin-u Niku Veseliću što su s nama rado podijelili svoje znanje.

Isti dan su i u matičnoj školi održane radionice pletenja palmica. Učenici viših razreda su pomagali u radu učenicima nižih razreda. Posebno je bila spretna i marljiva u radu učenica osmog razreda Božena Dragić. Bravo!!! yes

Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 11. 4. 2014.