Terenska nastava učenika 6. razreda

U srijedu, 30. travnja u sklopu nastavne jedinice Primorski travnjaci održana je terenska nastava iz prirode s učenicima šestog razreda. Učenici su bili podijeljeni u četiri grupe. Dvije grupe su mjerile osvijetljenost, vlagu, tvrdoću, boju i lužnatost tla na različitim lokacijama. Treća grupa je dobila zadatak promatrati životinje na travnjaku, a četvrta biljke na travnjaku. Svaka grupa je dobila pripadajuće radne listove sa jasnim uputama i zadacima. Nakon terena je uslijedio povratak u razred gdje su zajedničkom analizom utvrdili koji uvjeti vladaju na primorskim travnjacima te koje biljne i životinjske vrste obitavaju na primorskim travnjacima.

objavio: Administrator   datum: 30. 4. 2014.