Realizacija projekta „Zdrav za pet“

Temeljem potpisanog Sporazuma o suradnji između Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstva zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske, a uz preporuku Agencije za odgoj i obrazovanje, na području naše županije provodi se projekt „Zdrav za pet!“ s ciljem  prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod učenika.

Dana 30. travnja 2014. policijski službenik za prevenciju kriminalteta Miro Marijanović održao je predavanje učenicima osmog razreda na temu Ovisnost i zlouporaba alkohola, te Štetne posljedice i kaznenopravni aspekti zlouporabe alkohola.

U sklopu projekta predviđen je poludnevni izlet za učenike osmih razreda u subotu, 24. svibnja 2014. godine u trajanju od 8:30 do 14:30 sati. Izlet započinje u Konavoskim dvorima gdje će se održati predavanje o potrebi održivog razvoja uz očuvanje biološke i krajobrazne raznolikosti u Konavlima. Nakon toga planiran je posjet Đurovića špilji koja se nalazi u okviru Zračne luke Dubrovnik. U spilji će se učenike upoznati sa speleologijom i biospeleologijom. Druženje završava posjetom Kojan Koralu i Adrenalinskom parku Cadmos Village, primjerima održivog spoja očuvanja prirode i turizma. U Zračnoj luci Dubrovnik učenici će imati osiguranu okrjepu u obliku sendviča i sokova.

objavio: Administrator   datum: 1. 5. 2014.