U obilasku konavoskih agroturizama

U ponedjeljak, 11. svibnja su naši učenici razredne nastave sudjelovali u manifestaciji „Proljeće u Konavlima“, u organizaciji Agroturizam Konavle. Program je započeo nastupom najmlađe skupine KUD-a Čilipi ispred crkve sv. Nikole u Čilipima, gdje su ih dočekali predstavnici Agroturizma Konavle i zamjenik župana dubrovačko - neretvanskog Davorko Obuljen. Nakon folklorne priredbe učenici su se rasporedili u grupama i krenuli prema konavoskim agroturizmima koji su ugostili učenike, prezentirali im svoj rad te im poslužili zdravu seosku marendu. Učenici su imali priliku upoznati se s načinom pripremanja domaće hrane, pravljenja vina, meda, maslinova ulja, tradicionalnim zanatima i obrtima, kulturnom baštinom Konavala i poviješću te brojnim drugim aktivnostima i vještinama karakterističnima za ruralno područje i život na selu. Zahvaljujemo Agroturizmu Konavle na ovom lijepom izletu. Više u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2015.