Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Dubravka

U  ponedjeljak, 12. listopada učenici i učiteljice PŠ Dubravka obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su u školu donijeli:  pregače, kuhinjske krpe, košare i jesenske plodove, a učiteljice zamješeno tijesto i sastojke za izradu kruha. Dok se kruh dizao učenici su pogledali prezentaciju iz koje su naučili koji to dug put treba proći zrno pšenice da bi postalo kruhom. Nakon prezentacije slijedila je izrada kruha. Svaki učenik dobio je komad tijesta i zadatak da ga oblikuje. Dok se kruh pekao u školskoj pećnici, učenici su kroz predmete prolazili različite aktivnosti. Stariji učenici istakli su se u stvaranju i izražajnom čitanju tekstova i pjesama na temu kruh, a mlađi u pjevanju pjesme Mlin. Likovno i jezično izražavanje ujedinili su u izradi vlastite priče Od zrna do kruha.  Ovaj tjedan gosti su im bili učenici PŠ Vodovađa s kojima su zajedno učili i uživali u izradi kruha.Nakon školskog odmora u školu je stigao pekar, gospar Pero Hendić, ujedno i otac učenika 1. razreda. Gospar Pero je učenicima predstavio pekarsko zanimanje. Upoznao ih je s vrstama kruha i peciva s obzirom na okus i oblik te s raznim vrstama brašna od kojih se pravi kruh. Donio je različita peciva koja su učenici mogli isprobati. Na kraju nastavnog dana učenici i učiteljice su priredili izložbu. U izložbi i blagovanju kruha uživali su zajedno s roditeljima, braćom i sestrama. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 15. 10. 2015.