Učenici PŠ Dubravka u Noći muzeja posjetili Galeriju Bukovac

U petak, 29.1.2016. učenici 2. i 3. razreda PŠ Dubravka posjetili su Galeriju Bukovac u Cavtatu u sklopu programa Noći muzeja koja se održavala u 250 muzeja širom Lijepe naše. Kako bi i ovaj naš konavoski muzej – galerija privukao djecu svih uzrasta organizatori su se potrudili i osmislili program kroz glazbenu radionicu koju je vodila Ana Lovrenčić iz Zagreba. Glazbena  radionice je usmjerena na osvještavanje i razvijanje osjećaja za ritam, usklađivanje pokreta s pjevanjem, osvještavanje vlastite uloge tijekom muziciranja u skupini.  Djeca su sa zanimanjem  pratila razne aktivnosti te aktivno sudjelovala u glazbenoj radionici te stvorili pravi mali orkestar. U nastavku našeg posjeta rodnoj kući slikara Vlaha Bukovca djecu su oduševila brojna umjetnička djela,  predmeti i namještaj koje je naš poznati slikar ostavio. Na kraju posjeta neki učenici su  zasvirali i osjetili pravi zvuk tradicionalnih glazbala koja se koriste u suvremenim  programima glazbene produkcije.

Ovakav „noćni“ posjet muzeju – galeriji sigurno će ostati u trajnom sjećanju, a znanje o kulturno-povijesnim znamenitostima svoga kraja čuvati od zaborava. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 1. 2. 2016.