Terenska nastava učenika 3. razreda

Učenici  trećih razreda naše škole u četvrtak, 21. travnja 2016. godine bili su na terenskoj nastavi u Ljutoj. Prema nastavnom planu i programu ovakvim oblikom nastave obilježili smo Dan planeta Zemlje te Dan voda i ponovili naučeno gradivo. Pješice smo krenuli ispred matične škole cestom do Konavoskih dvora. Cestom  smo se zaustavljali uz nove info panoe koji su nas na zanimljiv i zabavan način upoznali sa bogatstvom biljnog i životinjskog svijeta  našeg kraja. Posjetili smo mlinicu i stupu na rijeci Ljutoj gdje smo se upoznali sa načinom rada i njihovoj važnosti u prošlosti. Danas ih posjećuju brojni  turisti i uživaju u prirodnim ljepotama. Glavni cilj našeg izleta bio je doći do izvora rijeke Ljute i vidjeti gdje ova snažna rijeka izvire i pokreće brojne mlinice i stupu. Ljepota prirode i očuvani okoliš bio je prirodna učionica za radni dio gdje smo promatrali kapljicu vode školskim mikroskopom, bilježili  podatke promatranja prirode te iznosili doživljaje viđenog. Na kraju bilo je vremena i za igru na nogometnom igralištu u Ljutoj. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2016.