Čuvajmo kulturnu baštinu

U utorak 26.4.2016. učenici PŠ Popovići i Radovčići te učenici trećeg razreda matične škole posjetili su atelier Antonije Rusković Radonić, knjižnicu Društva „Naša djeca“ Gruda i Crkvu Presvetog Trojstva.

U atelieru AR sama slikarica nam je pokazala dobivanje niti svile iz punđela dudova svilca. Učenici su sudjelovali u izvlačenju svilenog konca. Šetnjom preko Grude razgledali su ljekarnu, banku, poštu... U Domu kulture u knjižnici DND-a u suradnji sa školskom knjižničarkom održan je sat hrvatskog jezika. Tako smo obilježili mjesec čitanja. Učenici su zainteresirano slušali priče i sami ilustrirali sadržaje. Na povratku u školu posjetili smo Crkvu Presvetog Trojstva te uz pjesmu, ples, molitvu i igru zajedno s vjeroučiteljem uspješno priveli kraju još jedan lijepi školski dan. Više o tome u foto-galeriji.

P.S.  Hvala mami Antoniji, DND-u i školskoj knjižničarki Jeleni!

objavio: Administrator   datum: 27. 4. 2016.