Shakespeare u OŠ Gruda

Dana 28. travnja 2016. našu školu posjetio je Kazališni studio i njegovi utemitelji, glumci Nerma Kreso Kavain i Darko Kavain. Glumci su učenicima šestih i sedmih razreda održali predstavu-radionicu na temu Williama Shakesparea, uz 400. godina smrti tog velikog dramskog pisca. U predstavi su prikazane odabrane scene iz Shakespearevih djela „San ivanjske noći“ i „Romeo i Julija“, a i sami učenici sudjelovali su u izvedbi. Kazališni studio kao umjetnička organizacija još od 2001. djeluje na popularizaciji kazališne kulture i umjetnosti, poglavito među mladima. I današnja predstava-radionica dio je njihovog glavnog projekta „All the World’s a Stage“ koji tematizira razdoblja i ličnosti povijesti drame i kazališta, a ove godine to je William Shakespeare. Atmosfera predstave bila je izrazito ugodno poticajna, učenici su velikim pljeskom zahvalili glumcima na gostovanju.

objavio: Administrator   datum: 28. 4. 2016.