Zelenom čistkom obilježen Dan planeta Zemlja

Dana 22. travnja 2016. godine, učenici naše škole sudjelovali su u zajedničkoj jednodnevnoj akciji čišćenja divljih odlagališta otpada. Zelena čistka je dio globalnog pokreta Let's do it!, koji okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu u povijesti čovječanstva. Cilj akcije je u jednom danu ukloniti što veće količine ilegalno odloženog otpada. Sudjelovanjem u ovom projektu, nastojimo kod naših učenika probuditi svijest o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planeta Zemlje, našeg zajedničkog doma.

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2016.