Ekskurzija učenika osmog razreda

Učenici osmog razreda su 27. travnja 2016. krenuli na četverodnevnu ekskurziju u Sjevernu i Srednju Dalmaciju. Prvi dan su išli u obilazak Sokolarskog centra u blizini Šibenika. U Centru je učenicima, uz stručno vodstvo, prikazana zanimljiva demonstracija dresure ptica. Putovanje su nastavili prema NP Krki, brodom iz Skradina. Nakon obilaska NP, otišli su u Šibenik. Smjestili su se u hotelu Bolero u Biogradu na Moru.  Drugi dan učenici su obišli Brodogradilište u Betini, Nin i Zadar. Nakon obilaska, imali su slobodno vrijeme u centru Supernova, Zadar. Treći dan išli su u Cerovačke špilje, smještene na južnom dijelu Parka prirode „Velebit“. Putovanje su nastavili prema Kninu i Pakovom selu u Dalmatinskoj zagori. Četvrti dan, nakon ručka, krenuli su prema Splitu. Nakon obilaska Dioklecijanove palače, Peristila, spomenika Gruguru Ninskom, Voćnog trga, Pjace, Rive,… imali su slobodno vrijeme u centru grada.  Putovanje su nastavili prema brani Peruča, a zatim su krenuli u Sinj, tj. prema zadnjoj stanici, seoskom gospodarstvu Mustang. Vratili su se doma  sretni i zadovoljni u kasnim večernjima satima. Više o tome u foto-galeriji.

Napomena: Razredno vijeće OŠ Gruda pohvaljuje učenike osmog razreda za uzorno ponašanje tijekom ekskurzije.smiley

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2016.