DAN ŠKOLE

U ponedjeljak, 6. lipnja 2016. smo obilježili Dan škole kao projektni dan pun aktivnosti kroz radionice, prezentacije radova, priredbu i sportska natjecanja. Učenici nižih razreda su imali projektnu temu Sunce. Kroz različite aktivnosti učenicima je ukazano na važnost postojanja zvijezde Sunce te na nužnost zaštite od Sunca u ljetnim danima. Učenici viših razreda su kroz projektnu temu Konavoska baština prezentirali bogatstvo i raznolikost kulturne baštine Konavala. Čuli smo o suhozidu, konavoskoj svadbi, konavoskom vezu, konavoskom plesu, Sokol gradu, Sv. Antunu ... Ukazano je na važnost očuvanja kulturne baštine. Na prigodnom programu prezentiran je rad izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti – školski zbor, dramske, literarne, recitatorske i plesne skupine. I ove školske godine škola je ostvarila najveći uspjeh u natjecanju sa školskim listom Tintilinić koji je predložen za državno natjecanje. Učenicima i mentorima koji su se najviše istakli u svom radu ravnateljica je uručila nagrade. Potom su slijedila športska natjecanja u školskoj dvorani. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2016.