Dani kruha i zahvalnmosti za plodove zemlje u PŠ Dubravka

U četvrtak, 13. listopada u PŠ Dubravka prigodno je obilježen Dan kriha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su donijeli razne jesenske plodove, a učiteljice tijesto. Odlučili su postati pekari na jedan dan i svoje su učionice pretvorili u prave pekare.  Kakvi bi to oni pekari bili , a da nisu donijeli i potreban pribor za rad. Pregače, kuhinjske krpe i košarice u koje će staviti svoje ispečene kruščiće bile su spremne, a njihove vrijedne ručice željno su iščekivale prionuti na posao. No, nije to baš tako jednostavno išlo: da bi se pravio kruh, najprije treba upoznati dugi put koji prevali zrno pšenice kako bi postalo brašno. Učiteljice su, svaka na svoj način približile učenicima cijeli proces nastanka kruha, pokazale im razne vrste brašna i žitarica te im ukazale na važnost svih plodova zemlje. Učenici 1. razreda stvorili su slikovnu priču, a  učenici 2. i 3. razreda postali su pravi pjesnici i pisci. Našlo se tu zanimljivih pjesmica o jeseni i kruhu. Dok se školom se širio miris pečenog kruha, učiteljice i učenici zajednički su izlagali svoje uratke u unaprijed pripremljeni jesenski kutak škole. Miris je privukao i njihove roditelje koji su s oduševljenjem prisustovali njihovoj maloj svečanosti. Dan je zaokružen prigodnom pjesmom Mlin. S osmjehom na licu i košaricom u ruci učenici su zadovoljno pošli svojim kućama. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2016.