Obilježen Međunarodni dan borbe protiv siromaštva

Siromaštvo je globalni problem današnjice, a u Hrvatskoj smo svjedoci da broj siromašnih osoba raste uslijed raznih ekonomskih kretanja i ekonomske nestabilnosti. Odlukom Ujedinjenih naroda, dana 17. listopada, obilježava se Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti. Svrha njegova obilježavanja je da se različitim akcijama solidariziramo s ljudima širom svijeta koji žive u siromaštvu. Osnovna škola Gruda je, u suradnji s Caritasom Dubrovačke biskupije, za ovu školsku godinu odlučila obilježiti Međunarodni dan borbe protiv siromaštva. Školski koordinatori, vjeroučitelji Danijel Holeš i Ana Marija Josić te socijalna pedagoginja Ana Ljubić Arbanasin, organizirali su humanitarnu akciju prikupljanja odjeće, igračaka i školskih torba koju učenici više ne koriste. U razdoblju od 12.listopada do 19.listopada prikupljen je veći broj odjeće za djecu, igračaka za razne uzraste te školskih potrepština koje su 21.listopada predani Caritasu Dubrovačke biskupije koji će znati kojim obiteljima je najpotrebnija takva vrsta pomoći. Ovim putem Osnovna škola Gruda s koordinatorima za ovu akciju, zahvaljuje svojim učenicima, njihovim roditeljima te drugim djelatnicima koji su pokazali da imaju veliko srce.

objavio: Administrator   datum: 24. 10. 2016.