Terenska nastava učenika 1. i 2. razreda

U srijedu, 30. studenog 2016. učenici 1. i 2. razreda išli su na terensku nastavu u Čilipe i Cavtat. U Čilipima, u crkvi Sv. Nikole dočekala ih je gđa Luce Rešetar. Učenici su obišli Crkvu te čuli o pojmu bazilike, o oltarima i slikama, o ratnom razaranju Čilipa i same crkve koje se zbilo 1991/1992. godine. Sama crkva tada je bila opljačkana, a kipovi svetaca polomljeni. U Zračnoj luci učenici su saznali od gosp. Antuna Burđeleza što je sve potrebno odraditi prije nego se putnici ukrcavaju na let, tko je sve zaposlen na aerodromu, što putnici ne smiju unositi u avion, gdje se obavljaju pregledi putnika i prtljage. Učenike je najviše dojmila vožnja autobusom po samoj pisti te razgledavanje pomoćnih vozila i malih privatnih zrakoplova. Zatim su učenici posjetili Kuću Vlaha Bukovca. Primile su ih kustosice  gđa Maris Caput i Lucija Vuković. Učenici su čuli o životu našeg najpoznatijeg konavoskog slikara. Razgledali su njegovu kuću. Najviše su se oduševili Bukovčevim slikama, ali i inventarom same kuće. Bila je to još jedna terenska nastava puna novih znanja i radoznalih učenika. Hvala svim domaćinima na lijepim i ugodnim dočecima! Fotografije možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 2. 12. 2016.