Održan roditeljski sastanak na temu virtualnog nasilja

U posljednje vrijeme sve je veći razvoj tehnologije i informacijskih komunikacija što rezultira sve veću uporabu računala kao i mobilnih telefona u svakodnevnom životu. Poznato je da mediji čine sastavni dio životnog konteksta odgoja i obrazovanja djece i od toga ne možemo pobjeći. Takav način života ima svoje prednosti (prilika za učenje, kupovinu, pronalaženje informacija i sadržaja…), no postoje i one negativne strane. S tim podacima, sasvim opravdano možemo govoriti o potrebi za medijskim opismenjavanjem djece. U medijskom opismenjavanju djece veliku ulogu ima škola, no još veću ulogu imaju roditelji. Stoga je osnovna škola Gruda u suradnji s policijskom upravom Dubrovačko-neretvanske županije organizirala roditeljski sastanak na temu virtualnog nasilja kako bi roditelje učenika od 1.do 4. razreda upoznali s tom temom, posljedicama takvog neprimjerenog ponašanja i zakonskim okvirom kako bi roditelji mogli što bolje pripremiti svoju djecu na savjesno korištenje tehnologije i informacijskih komunikacija. Zahvaljujemo se gospodinu Miru Marijanoviću iz PU Dubrovačko-neretvanske te našoj socijalnoj pedagoginji Ani Ljubić Arbanasin na pripremljenoj prezentaciji i održanom predavanju.

objavio: Administrator   datum: 9. 12. 2016.