Naši osmaši u Vukovaru

Jučer, 21. ožujka naši učenici osmog razreda su se uputili sa razrednicama u Vukovar. Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ provodi projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“. Cilj projekta je učenike osmih razreda kroz dvodnevne posjete Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Posjet uključuje održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja kroz Školu mira i radionice. Ministarstvo branitelja  financira smještaj, prijevoz i prehranu za sve učenike osmih razreda tijekom posjeta. Projekt je ujedno i način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini, kao i poticaj nastavnicima da primjenjuju korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja.

Želimo našim osmašima i njihovim razrednicama ugodan boravak u Vukovaru i sretan povratak!

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2017.