Izlet u Popoviće

Učenici prvih i drugih razreda OŠ Gruda 17.5.2017. išli su na izlet u Popoviće. Posjetili su kamenoklesara Mija Banca Mijača gdje su izbliza mogli vidjeti kako nastaju kamene skulpture i zanimljivi radovi koje on kao samouki klesar izrađuje. Vidjeli su i njegovu zbirku starih predmeta i počastili se domaćim čajem. Zatim su krenuli Poučnom stazom kroz Popoviće promatrajući proljetno samoniklo bilje i konavoske stijene sve do igrališta NK Enkel gdje su se poigrali i marendali. Završetak  izleta bio je u Agroturizmu Klaić gdje su domaćini upoznali djecu sa njihovom starom vinicom, zanimljivim vrtom sa kornjačama i bogatom zbirkom starih predmeta. Domaćinima se zahvaljujemo na gostoprimstvu i ugodnom druženju. Više o izletu u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2017.