Provedba projekta Vidi i klikni

Postaja prometne policije Dubrovnik je u utorak 23. travnja započela u OŠ Gruda provedbu projekta Vidi i klikni, namijenjenog prometnoj prevenciji naših najmlađih. Radi se o iznimno zanimljivom i prepoznatljivom projektu Hrvatskog autokluba koji je proglašen najboljim projektom u Europi za prometnu edukaciju djece, a provodi ga oko 20 europskih zemalja među kojima je i Hrvatska. Osnovna ideja projekta je učenje kroz činjenje, gdje se na djeci prihvatljiv način, prvo teoretski, a zatim i praktično prenose savjeti o tome kako sigurno sudjelovati u prometu. Program se odvija uz pomoć didaktičkih pomagala, automobila na napuhavanje i električnog automobila kao kulise. Obuhvaća vježbanje pravilnog korištenja nogostupa, uočavanje prometnih svjetala, propisno prelaženje ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulaciju prelaska u situaciji nailaska automobila, vježbanje vizualnog kontakta i komunikacije s vozačem, upoznavanje s rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila, propisno i pravilno sjedenje u automobilu te korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu.

objavio: Administrator   datum: 24. 4. 2024.