Obilježen Dječji tjedan

U OŠ Gruda u petak, 18. listopada 2013. nizom aktivnosti obilježili smo Međunarodni dan djeteta u sklopu proteklog Dječjeg tjedna.

U programu koji je osmišljen u suradnji sa Društvom naša djeca i Dječjim vrtićem Gruda sudjelovali su svi učenici od 1. do 4. razreda te djeca iz vrtića sa svojim tetama. U prvom dijelu programa pozvali smo naše bake i djedove da nam ispričaju neku zanimljivu priču iz djetinjstva ili nas pouče zanimljivim starim igrama, te kako im je bilo ići u školu. Tako smo od naših baka gđe. Luce Mazavac, gđe. Dragice Radonić, gđe. Ane Burđelez i djeda gdina. Iva Hanzijera čuli zanimljive i poučne događaje i priče iz njihovog djetinjstva. Priče o ne tako davnom, ali drugačijem djetinjstvu ispričale su i učiteljice Patricija Uroš Pendo i Maja Bušković, te pročitale konavosku legendu o vilama u Sniježnici. Također u prvom dijelu programa zajedno s vjeroučiteljem izmolili smo molitvu za mir u svijetu i time se priključili velikoj svjetskoj molitvi za mir.

Drugi dio predviđen je bio za igru i zabavu na vanjskom školskom igralištu gdje su se djeca igrala starih zaboravljenih igara, uživala u rolanju i slikanju po asfaltu. Igra na frnja, na boča, preskakanje lastike, igra kaputa, namotavanja na rotelu te izrada krpenjača zaokupila je dječju pažnju, a vještinu rolanja pokazale su učenice trećih i četvrtih razreda. Ovako zanimljivo druženje završilo je oslikavanjem asfalta koji je na trenutak postao veselo dječje igralište prepuno zanimljivih crteža.

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2013.