Gostovanje Dubrovačkog simfonijskog orkestra u našoj školi

U ponedjeljak, 15. prosinca 2014, u našoj školi je održan edukativni koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra. za 140 učenika nižih razreda. Nastupili su članovi Puhačkog kvinteta Dubrovačkog simfonijskog orkestra: Antonea Gjaja Kocković (flauta), Renata Santini Glavinović (oboa), Stijepo Medo (klarinet), Matija Novaković (fagot), Toni Kursar (rog) i Naira Asatrian (klavir).

Nakon uvodne konferanse uslijedio je zanimljiv nastavni sat tijekom kojeg su učenici kroz razgovor s ravnateljem Dubrovačkog simfonijskog orkestra Damirom Milatom do najsitnijih detalja upoznali vrste i karakteristike  puhačkih instrumenata, dobivanje tona, tehniku i načine sviranja, improvizaciju i sl. Učenici su bili oduševljeni programom Dubrovačkog Simfonijskog orkestra. I sami su mogli okušati se u ulozi dirigenta jer su u jednom dijelu programa pozvani da dirigiraju orkestrom. Učenicima je ovo bio izniman glazbeni događaj koji će dugo nositi u najljepšem sjećanju. Zahvaljujemo Dubrovačko-neretvanskoj županiji i Dubrovačkom simfonijskom orkestru na ovom lijepom događaju.

objavio: Administrator   datum: 15. 12. 2014.