Roditelj u nastavi

Danas, 18. ožujka u nasoj Područnoj skoli Pridvorje učenici su imali neobičan i zanimljiv školski sat. Posjetio ih je profesor Ivo Mujo koji je ujedno i roditelj učenika naše škole. Profesor je učenicima pričao o legendama u Konavlima. Učenici su saznali  puno toga: koje su najstarije legende o Kadmu i Harmoniji; kako su Konavle dobile ime; gdje se nalazi kanal starog vodovoda; čuli su legendu o Captislavi; rastužili se nad sudbinom malog Kunjanina koji se odmetnuo u Turke; čuli o srebru kojim su Kunjanini kupili cijelu jednu ulicu u starom gradu Dubrovniku; o krvavim lovorskim svatovima i sv. Iliji; o tunelu u Mihanicima i o vilama koje imaju dugu plavu kosu i kozje noge. Baš je danasnji dan u PŠ Pridvorje bio poučan i veseo.

objavio: Administrator   datum: 18. 3. 2015.