Dan ružičastih majica

U srijedu 24.veljače učenici nižih razreda naše škole su se zajedno svojim učiteljicama pridružili obilježavanju Dana ružičastih majica. Inicijativu su podržali tako što su bili obučeni u ružičaste majice i nosili ružičaste vrpce oko ruke.

Svjesni činjenice da je nasilje prisutno svakodnevno u svim okruženjima odlučili su se pridružiti ovoj akciji i time reći NE nasilju. Tijekom cijelog dana u školskom hodniku se mogla čuti pjesma NE RUGAJ SE. Provedene su brojne radionice o osvještavanju nenasilnog rješavanja problema i stvaranju škole kao mjesta u kojem volimo biti. Svi obučeni u ružičaste majice zajednički su se fotografirali u obliku majice i tako poslali poruku  kako neće dozvoliti vršnjačko nasilje u svojoj sredini. Kako se ovaj tjedan obilježava i međunarodna inicijativa ''Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke'' iskoristili smo priliku te napravili jedan zajednički zagrljaj i tako dali glas za rijetke bolesti.

Dan ružičastih majica obilježava se u čast prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala nakon što je jedan učenik u školu došao u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke i bio žrtva vršnjačkog nasilja. Kako bi pomogli prijatelju, dvojica dječakovih kolega iz škole, također su odjenula ružičaste majice. Vijest o gesti dječaka koji su podigli glas protiv nasilja odjeknula je širom svijeta te je prosvjed protiv nasilja ubrzo postao globalan. Majice su tako postale prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Priloženi dokumenti:
slika_1.jpg (97.88 KB)
slika_2.jpg (96.24 KB)
slika_3.jpg (108.93 KB)
slika_4.jpg (539.53 KB)
slika_5.jpg (949.93 KB)
slika_6.jpg (498.31 KB)
slika_7.jpg (896.16 KB)

objavio: Administrator   datum: 25. 2. 2016.